Odolenov 24, Hrádek u Sušice
739 748 722
alena.petrzilkova@nextreality.cz

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji rekreační areál Wodolenka, který se nachází na šumavském kopci Svatobor, v obci Hrádek, okr. Klatovy.

Na pozemcích o výměře 26.657 m2 je k dispozici několik staveb, které v současné chvíli zajištují ubytování pro cca 30 hostů. Jedná se o historickou dvoupatrovou vilu Kateřina (původně Bohumil) z 19. století, společenskou dvoupodlažní budovu, budovu bývalých lázní ke kompletní rekonstrukci a 8 ubytovacích chatek. Dále je v tomto areálu umělá kamenná vodní nádrž, fotbalové hřiště a naprosto největší senzací tohoto kouzelného místa je vlastní pramen minerální vody (Wodolenka), který má mít údajně léčivé účinky. Ty se zde datují již od 17. století. Historické prameny tohoto překrásného areálu v šumavských lesích sahají až do začátku 11. století, kdy byl kopec Svatobor využíván k pohanským obřadům. Celé místo je protkáno řadou pověstí a do dnešního dne láká bezpočet turistů a obyvatel z blízkého okolí.

Krásná vila z 19. století po rozsáhlé rekonstrukci, v minulosti sloužila jako letní sídlo baronky Antonie Sturmfederové, která v tomto areálu provozovala vodoléčebné lázně. Zastavěná plocha vily je 117 m2 a nabízí dvě nadzemní podlaží a podkrovní prostory. V přízemí nalezneme dva obytné pokoje (pracovnu a ložnici), kuchyňku, koupelnu s vanou a samostatnou toaletu. V prvním patře jsou k dispozici dva obytné apartmány, přičemž každý z nich má dvě místnosti a koupelna se sprchovým koutem a toaletou na chodbě, a místnost s balkónem sloužící jako technické zázemí. V podkroví, které je v původním stavu, jsou k dispozici další 2 pokoje (původně pokoje pro služebnictvo). Dominantou této budovy je balkón s krásným výhledem na okolní krajinu. Přízemí vily je postaveno z kamene, druhé podlaží a podkroví dřevostavba. Přízemí vytápěno kamny na tuhá paliva, přímotopy a podlahovým vytápěním, první patro akumulačními kamny a koupelna el. podlahovým topením topným žebříkem. Elektrický proud 400V s příkonem hl. jističe 3x200A, voda je přivedena ze zásobníku pitné vody z vlastního pramene, ohřev zajištěn bojlery. Kanalizace je zde řešena ČOV – nachází se na pozemku 392/4 s odtokem vyčištěné vody do potoka.

Společenská budova o zastavěné ploše 757 m2 stojí na svažitém pozemku a má k dispozici dvě nadzemní podlaží zasazené do svahu. Dům s železobetonovou konstrukcí, ve spodní části cihlový, byl postaven OSP Klatovy v letech 1978-1980. V prvním nadzemním podlaží se nachází dvoupokojový byt o výměře cca 90 m2 se samostatným vstupem, garáž pro nejméně dvě vozidla, několik skladových místností, dílna a sociální zázemí (sprcha s toaletou). Druhé nadzemní podlaží je řešeno jako 2 prostorné sály (jídelna o výměře 137 m2 a herna 140 m2), kuchyně se skladem potravin o výměře 106 m2, jeden 2 lůžkový pokoj s předsíní, a sociální zázemí pro rekreanty z chatek – dámské a pánské toalety, kuchyňka a sprchy. Budova má pro druhé podlaží dva samostatné vstupy – jeden do společenských sálů a druhý do sociálního zázemí pro hosty z chatek. Obě podlaží navíc propojuje jídelní výtah. Odpad z kuchyně je sveden do lapolu a s ostatním odpadem ze všech budov odchází do ČOV (kapacita pro cca 100 osob). Ohřev vody v kuchyni zajištěn el. průtokovým ohřívačem, ve zbytku domu dvěma el. bojlery s obsahem 180 l. Vytápění v celém prvním podlaží je zajištěno krbovými kamny s výměníkem, řídící jednotkou se zálohovým zdrojem, svedeným do ústředního topení. Sály v druhém podlaží vytápěny kamny na dřevo o délce polen 1 m a akumulačními kamny.

Vyklizená budova bývalých lázní je v původním stavu, určená ke kompletní rekonstrukci. Její zastavěná plocha je 369 m2 a má k dispozici dvě nadzemní podlaží a půdu. Konstrukce budovy je kamenná v kombinaci s cihlou. Dvojitá střecha – dřevěná konstrukce s původním dřevěným šindelem přikrytá šablonami.

Sedm dřevěných chatek o výměře cca 15 m2 v současné chvíli nabízí ubytování pro 2-3 osoby na jednu chatku. Osmá a zároveň největší chata (srub) s terasou, která nedávno prošla rekonstrukcí, má kapacitu 5 osob.  Do budoucna se dá kapacita lůžek ve všech chatkách navýšit. Do všech je přivedena elektřina, vytápění zajištěno elektrickými přímotopy. Odpady zde nejsou žádné, ubytovaní rekreanti využívají sociální zázemí ve společenské budově čp. 24.

Pár metrů od vývěru pramene Wodolenka se nachází první, betonový zásobník pitné vody. Z tohoto zásobníku je voda svedena do vily a společenské budovy. Na vlastním pozemku č. 378/1 se nachází druhý podzemní, železný zásobník pitné vody ze studny na sousedním pozemku parc. č. 392/3 – čerpání vody a údržba této studny je zajištěna věcným břemenem.  Třetí a zároveň poslední zásobník pitné a dešťové vody se nachází na pozemku parc. č. 392/7, který napájí vodní nadrž. Za chatou č. 4 na pozemku parc. č. 392/4 se dále nachází jímka, do které odchází odpad z budovy bývalých lázní. V celém areálu je k dispozici elektrický příkon 3x200A, internetové připojení satelitem s rychlostí 40 MB/s.

Umělá, kamenná vodní nádrž je napájena přepadem z pramene Wodolenka a dešťovou vodou. Nejen že dodává místu příjemnou atmosféru, ale navíc slouží i jako požární nádrž pro celý objekt.

Nízké měsíční náklady – při plném obsazení areálu hosty (26 lůžek) činí záloha na elektřinu cca 4.000,-/měs. Obecní příjezdová komunikace i vlastní neupravená, přírodní příjezdová cesta v dobrém stavu. V současné době je areál zpřístupněn pro hosty pouze v sezoně od dubna do října, zbytek měsíců je areál využíván pouze rekreačně majitelem objektu k údržbě a opravám.

Nejbližší město s kompletní občanskou vybaveností a dopravní dostupností je Sušice, vzdálená 7 km od areálu Wodolenka, částečná občanská vybavenost a autobusové spoje také v obci Hrádek (necelé 4 km od areálu).

Nezmeškejte tuto jedinečnou investiční příležitost a domluvte si prohlídku ještě dnes.